Showroom

Bize Ulaşın

banyo stilleri

Banyo Dekorunda İlham Veren 13 Farklı Banyo Stilleri

Eğer siz de banyo tadilatı veya yepyeni bir banyo kurulumu düşünüyorsanız, banyo stilleri için fikirlere ve seçeneklere göz atmanız yapmak istediğiniz tasarım açısından size fikir verecektir. Araştırma ile kişisel estetik tercihlerinizi ifade eden ve evinizdeki hâkim tasarıma uyan veya tamamlayan bir banyo stili bulabilmeniz mümkün!

Birbirinden güzel banyo tasarımları yaptırmak istiyorsanız Öncü Kale olarak size destek olmaktan mutluluk duyarız. Hemen iletişime geçmek için tıklayın.

1) Viktorya Tarz Banyo

viktorya tarzı banyo

Viktorya tarzı banyo, mücevher tonlu döşeme, altın süsleme vurgusu, çiçek baskılar, pençe ayaklı küvetler ve ayaklı lavabolar gibi tasarım öğelerine sahiptir.

Yaygın dekoratif dokunuşlar, boyalı düğmeler ve kulplar, karmaşık kilimler ve çeşitli renkli ahşap ve kaplamaların bir karışımını içerir.

Beyaz renk Viktorya dönemine ait bir banyoda öne çıkıyor ve porselen mobilyalarla güçlü bir şekilde temsil ediliyor.

2) Çağdaş Tarz Banyo

çağdaş banyo tasarımlarıTemiz çizgiler, dağınık olmayan açık alan genişlikleri ve minimalist süslemeler, çağdaş tarzdaki banyoların ayırt edici özellikleridir. Bu tür bir dekorda bol miktarda cilalı parke, metal aksan ve temiz ve basit bir renk paleti görmeyi bekleyin.

Açık ve koyu öğeler genellikle görsel kontrast oluşturmak için birlikte kullanılır. Sadelik, çağdaş stilin kalbinde yer alır ve odak noktası ayrıntılardır. Dayanıklı taş, ahşap veya fayanstan yapılmış tezgâh ve döşemelere ek olarak, yumuşak fırçalanmış metallerden yapılmış yüksek kaliteli kapı kolları ve kollarına yakından bakın.

3) Eklektik Tarz Banyo

eklektik banyoEklektik stil, her şeyden biraz içerir. Özenle seçilmiş tasarım öğeleri koleksiyonu, eklektik banyonun dekorunu oluşturur. Bu tür ayarlarda beklenmeyeni bekleyin.

Beklenmedik bir sarı renkte bir zambak deseni veya belki de altın patine vurgulu ışıltılı bir kristal avize. Alışılmadık renk seçimleri ve doku, malzeme ve kaplama karışımı bu tarzda yaygındır.

4) Modern Tarz Banyo

modern banyo tasarımlarıModern tarzdaki banyolar, temiz ve düz çizgileri ve dağınıklığı olmayan cesur, güçlü ve basittir. Düz çizgiler, modern tarzdaki banyoların belirleyici bir özelliğidir ve tezgahlarda, lavabolarda ve hatta sanat eserlerinde sergilenir.

Taş, porselen, tik ve mermer gibi en kaliteli malzemeler, sanattan veya taze yeşilliklerden küçük renk patlamalarına ek olarak modern tasarımın ortak unsurlarıdır.

5) Geleneksel Tarz Banyo

geleneksel banyoGeleneksel tarzdaki banyolar konfor, işlevsellik ve pratikliği vurgular.

Klasik renkler bu tasarım ayarını noktalıyor. Cilalı ahşap, tamamlayıcı renkler, cam, fayans ve mermer kullanımı geleneksel banyoların ayrılmaz parçalarıdır.

Tipik olarak nötr tonda olan geleneksel banyolar rahat, dinlendirici ve davetkardır.

6) Asya Tarz Banyo

asya banyoAsya tarzı banyolar idareli bir şekilde dekore edilmiştir ve açık alanı, havayı ve ışığı en üst düzeye çıkarır. Taze yeşil bitkiler banyo alanını vurgular ve hafif renk ve kontrast patlamaları sağlar.

Asya tarzı banyolar tipik olarak bir dizi yumuşak kahverengi, bej ve krem ​​rengi kullanır ve cilalı ahşap zemin ve aksan, mermer veya fayans içerebilir.

7) Çiftlik Evi Tarz Banyo

çiftlik evi banyoÇiftlik evi tarzı banyolar bugünlerde çok popüler. Kısmen rüstik ve kısmen kırsal, modern bir dokunuşla, çiftlik evi tarzı banyolar benzersiz ayrıntılarla doludur.

Raylarda kayar ahır kapıları popüler bir tasarım öğesidir. Bu tarzın tipik örnekleri, açık kirişli yüksek tavanlar, bol miktarda cilalı ahşap ve bol miktarda beyaz, cam ve zıt detaylardır.

8) Endüstriyel Tarz Banyo

endüstriyel banyoModern tarzdaki banyolara benzer şekilde, endüstriyel tarz, minimalizm, cesur renkler, yüksek kontrastlı eşleşmeler ve şıklığın ve sadeliğin havalı bir şekilde yaygın bir unsurudur.

Karışık ahşaplar, beyaz vurgular ve mermer tezgahlar ortak tasarım öğeleridir. Bu birincil banyo resmindeki canlı beyaz metro döşemesine ve zeminin daha sıcak tonlarındaki kahverengi ile birlikte koyu kahverengi ahşapla nasıl bu kadar keskin bir kontrast oluşturduğuna dikkat edin.

9) Akdeniz Tarz Banyo

Akdeniz banyoAkdeniz tarzı birincil banyolar gösterişli ayrıntılarla dolup taşıyor. Zengin renklerde dokuma kilimler, zeminleri veya duvarları süslüyor. Doğal renkli karo, zengin, koyu kahverengi ahşap ve lüks metal detaylarla vurgulanmıştır.

Dokular, aydınlatma ve bol miktarda cesur kontrast renkler, Akdeniz tarzı banyoyu kendine özgü bir tarzda tanımlar.

Ortamın genel görünümü ve hissi, mekân boyunca Yunan ve Avrupa tonlarıyla farklıdır.

10) İskandinav Tarzı Banyolar

İskandinav banyo tasarımıİskandinav tarzı banyolar sadelik, zarafet ve işlevsellik ile ilgilidir. Temiz çizgilere ve genel olarak karmaşık olmayan ve rahat bir gündelik estetiğe vurgu yapılır.

Tasarım bileşenlerini birleştirmek ve uyum yaratmak için koyu ve açık renkler tamamlayıcı bir şekilde kullanılır.

Dağınıklıktan, süslemeden ve aşırı süslemeden arınmış İskandinav tarzı, çağdaş tarzdaki banyoları andırıyor.

11) Western Tarzı Banyo

western banyoWestern tarzında tasarlanmış bir banyo, genellikle Western tarzı notların yanı sıra Kızılderili unsurlarına sahip olacaktır.

Doğal ahşaplar, el dokuması goblenler ve yerli hissi veren kilimler, bol miktarda hammadde ve organik yüzeyler ve sepetler, çömlekler ve vazolar gibi el yapımı zanaat ürünleri karışımı görmeyi bekleyin.

Ayrıntılı baskılar ve karmaşık desenler, Western dekorunda olağan donanımlardır.

12) Rustik Tarz Banyo

rüstik banyoRüstik tarzdaki banyo, Zanaatkâr tarzının yanı sıra kır ve çiftlik evi tarzına benzer.

Ham ve organik yüzeylere vurgu yapan Rüstik stilde bol miktarda ahşap görülür. Dayanıklılık, Rüstik tarzdaki yapının ana amaçlarından biri olduğundan, işçilik bu dekorun zorunlu bir parçasıdır.

Dayanıklı malzemelerin yanı sıra, tasarımlarında en yüksek kalite ve sadeliğe sahip çok sayıda el yapımı zanaatkar dokunuşu bekleyin.

13) Tropikal Tarz Banyo

tropikal banyoTropikal tarzdaki banyolar genellikle gür yeşil yapraklara ve banyoda kullanılan malzemelerin en kaliteli işçiliğine odaklanan sade bir tasarım estetiğine sahiptir.

Egzotik bir taş veya cilalı ahşap zeminler, açık tavan kirişleri, bol yeşillik ve doğal bir zarafete sahip ham detaylar görmeyi bekleyin. Bol miktarda ışık ve alan sunan açık düzenler bu banyo stillerinin tipik özelliğidir.

Banyo tasarımı hakkında fikir almak isterseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

https://oncukale.com/iletisim/ 

oncukale