fbpx

Showroom

Bize Ulaşın

asya banyo

Küçük Banyolar İçin Çözüm Önerileri

Ekran Resmi 2022 04 19 16.59.44

Küçük banyolar için tasarım önerileri ve çözümler hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız aşağıda birbirinden farklı çözüm önerileri mevcuttur.

1) KÜÇÜK  BANYO DOLABI TERCİH EDİN

Küçük ebatlarda banyo dolabı seçmek hem alan için avantaj sağlamakta hem de daha az eşya kapasitesinden dolayı düzenli bir görünüm sağlamaya yardımcıdır.

2) ANKSTRE – GÖMME DEPOLAMALARDAN YARARLANIN

Ankastre depolama alanları kullanımı birçok yapının birlikte şık ve sade görünmesini sağlayacaktır. Örnek olarak küvetin hemen yanındaki iki raf, sık kullandığınız eşyaları koymanıza olanak tanırken, üst kısım güzel banyo dekoru veya aksesuarları için harika bir yer işlevi görür.

Ekran Resmi 2022 04 19 17.03.57

Ekran Resmi 2022 04 19 16.59.443) KÜÇÜK LAVABO TERCİH EDİN

Özellikle alanınız kısıtlıysa, büyük bir lavaboya çok az ihtiyaç vardır. @Origins_living’in bu cesur, sanatsal banyosu, büyük boy altıgen bir aynaya sahip, ancak orada olmayan bir lavaboyu güzel bir şekilde bir araya getiriyor.


4) DEKORATİF SEPETLERDEN YARDIM ALIN

Alanınızın temiz ve düzenli görünmesini istiyorsanız, küçük eşyaları kullanışlı bir noktada bir arada tutmak için bir sepet kullanmak harika bir küçük banyo fikridir. Örnek görseldeki gibi  minik bir havlu sepeti olarak kullandığı bu modern siyah sepeti ve daha farklı renklerini banyolarınızda uygulayarak şık ve sevimli bir hava yaratabilirsiniz.


5) LAVABO ALTI DEPOLAMA SİSTEMİ UYGULAYIN

Oldukça büyük bir  makyaj masası seçmiş olmanız, aşağıda bir şeyler saklayamayacağınız anlamına gelmez. Bu büyük boy jüt sepetler, Örnekteki  rustik Teksas banyosunda mükemmel bir dokunuş ve bol miktarda saklama alanı da sağlıyor.

6) GİDER BORULARINI BİTKİLERLE SAKLAYIN

Bir bitkinin düzeltemeyeceği bir şey yoktur! Küçücük banyonuzda, çirkin borular veya sıkıcı bir dolap gibi tamir etme imkanınız olmayan bazı şeyler sizi hayal kırıklığına uğratabilir, ancak görseldeki California kiracılarının evlerinde yaptığı gibi, dikkati alandan uzaklaştırmak için bir bitki kullanabilirsiniz

7) SERAMİK KAROSUNUN GÜCÜNE İNANIN

Daha küçük kare görüntüleri, dekor için daha az alan anlamına gelir, ancak görseldeki şirin Vermont kaçamağında görülen gibi çarpıcı bir karo yerleştirdiğinizde, kimin daha fazlasına ihtiyacı var? Seramik karelerdeki renkler ve desenler, bir tezgah malzemesi olarak ve duşu süslemek için kullanıldığından, odayı anında aydınlatır ve yer kaplamaz.,

8) ASKI DEPOLAMA ALANLARI KULLANIN

Duş muhafazası için asılı sepetler takmak, banyonuzun çok daha eğlenceli görünmesini sağlar – örnek olarak bu şık Pennsylvania evine bir göz atın. Duvarlarınız dağınık hissetmeyecek ve düz paketlenmiş bir rafı delme gereksinimi duymayacaksınız.

9) RENKLERDEN KORKMAYIN

Sanatsal tablo ve aksesuarlar  için çok az alanla sıkıcı bir banyoyu, bu canlı New Jersey evinde olduğu gibi maksimalist bir duvar kağıdıyla düzeltebilirsiniz. Bu küçük banyo fikri, alanınıza eğlenceli ve canlı renkler katar, ancak yine de gerektiğinde duvara monte depolama için yer bırakır.

10) DOKULARLA OYNAYIN

Küçük bir banyoya biraz boho havası getirerek bu Santa Barbara evinden bir ipucu alın. Burada dokuma kilim, keten duş perdesi ve rattan sepetler gibi doku ve kumaşların bir karışımını göreceksiniz.

11) KONTRASTLARDAN YARARLANIN

Süpürgeliklerinizi ve kapı döşemelerinizi parlak bir tonda boyayarak küçük banyonuza bir renk ve kontrast getirin. Görseldeki Kansas City evinin sahibi de bu bu tasarım hilesinden yararlandı.

12) AYNALARIN MUHTEŞEM EFEKTLERİNİ KULLANIN

Ayna kullanımı , alanları ferah göstermek için tercih edilen çok bilinen bir hiledir. Bu dramatik Brooklyn evinde de , küçük ama görkemli aynalardan oluşan bir galeri duvarı, küçücük bir banyoya ihtişam dokunuşu getiriyor.,

13) ODUNSU DOKULARDAN KORKMAYIN

Küçük banyonuzda açık havada bir atmosfer yaratmak için her zaman ahşap panelli duvarlara güvenebilirsiniz, tıpkı bu ilham verici evde gördüğümüz gibi. Buna sahipken kim spaya gitmek ister ki?

oncukale

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *