Showroom

Bize Ulaşın

TASARIM UZMANLARINA GÖRE 2022’DE DENEMEK İSTEYECEĞİNİZ 8 MUTFAK TRENDİ

İster küçük bir apartman dairesinde yaşıyor olun, ister müstakil bir evde , mutfağınızı yenilemeyi düşünmüş olabilirsiniz. Tüm yemeklerinizi hazırladığınız, arkadaşlarınızı ve ailenizi eğlendirdiğiniz ve bu günlerde belki de evden çalışırken geçici bir ofis kurduğunuz yer mutfağınız! Ancak 2022 için herhangi bir mutfak yenileme planı yapmaya başlamadan önce, şu anda trend olan en iyi mutfak dekorasyon fikirlerini göz önünde bulundurmaya değer. Tasarım uzmanlarının fikirlerinin dahil edildiği  ve bu yıl her yerde ve mutfaklarda da  göreceğimizi düşündükleri renk paletlerini, fikirlerini, aletleri ve genel tasarım trendleri hakkındaki paylaşımları bu yazıda yer almakta!

 Sessiz Yeşil

Ekran Resmi 2022 05 06 12.30.20Geçtiğimiz yıl mutfaklarda çeşitli mücevher tonlarında yeşilliklerin hayat bulduğunu gördük. Ancak 2022’de, nötrlerle çok iyi oynayan orta tonlu yeşillere döneceğiz. Soluk yeşil tonların inceliği, mutfakta ton olarak ince ama çekiciliği güçlü olan açık ve havadar bir his yaratır.

 

 

 

Vintage Mobilyalar

Ekran Resmi 2022 05 06 12.32.55Eski bir çiftlik masası, mutfağınıza büyük bir tadilat yapmadan bir ada eklemenin harika bir yoludur. Ayrıca vintage parçalar, benzersiz boyutları nedeniyle, tam boyutlu bir ada için yeterli alana sahip olmayan mutfaklarda da kullanılabilir. Eski bir mobilya parçasının diğer güzel yanı, beklenmedik bir görsel ilgi katmanı eklemesi ve bir sohbet parçası haline gelmesidir. Geleneksel yerleşik bir adanın aksine, hazırlık ve oturma için ekstra alan eklerken görsel olarak ‘ağır’ hissetmeyecek.

 

 

 

 Mermerin Asilliği

Ekran Resmi 2022 05 06 12.37.05Daha kalın tezgahlardan ve duvara monte bâtılalardan, vurgulu duvarlara ve dış mekanlara kadar bu güzel taştan ve benzerlerinden evlerin çevresinde, 2022 yılında  giderek daha fazla göreceğiz.

 

 

 

Benzersiz seramik karolar

Ekran Resmi 2022 05 06 12.38.58Doku ve boyuta sahip ilginç motifler göz doldurmakta! Metro fayansları klasiktir, ancak insanlar artık kendilerini ifade eden ve alışılmışın bir varyasyonunu sağlayan daha benzersiz fayanslar tercih ediliyor.

 

 

 

 

 

Oturma Odası Uzantıları

Ekran Resmi 2022 05 06 12.40.24Mutfak, ayrı bir alan veya odadan ziyade oturma odasının bir uzantısı gibi hissedilecek. Yuvarlak bir masadaki kıvrımları, dolapların kıvrımlı köşelerini veya yuvarlak aydınşatmaları  kucaklayan evinizle bütünleşecek ve kişiliğinizin bir uzantısı olacak.

 

 

 

Kusursuz Tezgah Arası ve Tezgah Üstü

Ekran Resmi 2022 05 06 12.41.51Mutfak tezgahı ve tezgah arasının birleştirilmesi, önümüzdeki yıl daha da  fazlasını göreceğimiz bir trend. Gözün dinlenecek bir yere ihtiyacı vardır ve her yüzeyin ilgi çekici olması veya dikkat çekmek için rekabet etmesi için farklı bir bitiş veya renk gerekmez. Bir mutfak tezgah arası  için aynı tezgah malzemesini kullanmak, büyük etki fırsatlarıyla birlikte, uyumlu ve temiz bir görünüm yaratır! Sahip olabileceğiniz herhangi bir tarz mutfağa modern bir sofistike dokunuş katabilir.

 

Kalın Renkler

Ekran Resmi 2022 05 06 12.43.29Mutfaklar için teknolojinin ve cesur renklerin birleşimini göreceğiz!

 

 

 

 

 

 

 

 1950’ler Tarzı

Ekran Resmi 2022 05 06 12.45.17Pek çok insan, 50’lerde popüler olan canlı, enerji verici ve heyecan verici tonlara yöneliyor – seri üretimin ve kişiselleştirmenin gerçekten özel iç mekanları daha geniş halk için erişilebilir kıldığı bir zaman! Bu dönemi tanımlayan parlak, şeker rengi, retro tonlara dönüş beklenmekte..

oncukale